Saç ekimi hakkında merak edilenler

 • Seyrek bölgeye saç ekimi yapılırsa var olan kökler zarar görürmü?

  Seyrek alanı sıklaştırmak mümkündür. Ancak delikler slitle açılırsa kökler zarar görür. Delerek ekim yapılırsa; örneğin Choi iğnesi kullanılırsa kökler zarar görmez. Ancak bu bölgede dökülecek olan saçların tıbbi tedaviyle korunması gerekir.
 • Saç Ekimi Sonrası Ekilen saçlar uzar mı, Özel bakım gerektirir mi ?

  Ekilen saçlar 4-5 ay sonra çıkmaya başlar. 6 - 7 ayda traş olacak seviyeye gelir. 10 ayda fotoğraf çektirecek seviyeye gelir.12-15 ayda çıkma işlemi tamamlanır.

  Ekilen saçları, kendi saçlarınız gibi uzatabilir,kestirebilir ve kendi saçlarınıza yaptırdığınız herşeyi yaptırabilirsiniz. Herhangi bir özel bakım gerektirmez.
 • Saç Ekiminde Ekili Saçlar Dökülür mü?

  Sağlıklı bir insanda, Ekili Saçlar ömür boyu dökülmez.
 • Saç Ekimi Ne Kadar Sürer ? Ağrı Duyulur mu ?

  FUE Mikromotor tekniği ile, Saç Ekimi,3 kişilik bir ekiple, 3.000 greft, yani 7.000 saç teline yakın kök yaklaşık 6-8 saat sürmektedir.

  Lokal anestezi yapıldıktan sonra,Kesinlikle ne operasyon esnasında,nede operasyon sonrası ağrı acı hissedilmez.

Op.Dr. Oğuz Kayıran

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı.2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.Mezun olduktan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli kurumlarda çalıştı.2007’den beri uluslararası şirketlerin şirket doktorluğunu yapmakta ve bununla birlikte medikal estetik hekimliği üzerinde çalışmaktadır.Saç ekimi ve medical estetik üzerine Türkiye,Canada ve Avrupa’da eğitim ve sertifikasyon programlarına katılmış olup devami

Bilgilendirme

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

İletişim

Ankara:
T: +90 312 222 9 111
M: +90 532 335 30 57
A: Bahçelievler 7.Cadde No:8 Ankara

Merak Edilenler

Facebook

Twitter

  ByR Web Yapım & Yazılım