FUE Saç Ekimi

PRP Destekli FUE - Follicular Unit Exraction Kesmeden Yapılan Sistem 

 Saç Ekiminde FUE yöntemi, Kafanın saçlı bölgesindeki ense ve kulak üzeri bölümünde bulunan ve ömür boyu dökülmeme özelliğine sahip verici bölgeden, saç derisini kesmeden, sadece lokal anestezi altında, saç köklerinin, 1 mm den küçük çok ince özel iğne uçları ve punch-panç uçlarıyla saçların tek tek alınarak, Mikroskopik gözlüklerle, tamamen saçsız yada sıklaştırma yapılacak alana nakil işlemidir.

picture

DHI Saç Ekimi

PRP Destekli DHI (Direct Hair Implantation) Saç Ekimi 

 Saç Ekim Kalemi içerisine yerleştirilen saç hücresinin, deriye önceden delik açmadan, direk olarak saç kalemi ile,cilt altına yerleştirme işlemidir.
DHI , FUE yönteminin bir çeşidi olup,tek farkı, saçların, göğüs ve sakal kıllarının, özel yapım 0,7 – 0,8mm çapındaki FUE iğneleriyle çıkarıarak, Hair Pen içerisine yerleştirilmesi ve direk olarak saç ekimi yapılacak deri altına, istenilen yön verilerek yapılan saç ekim işlemidir.

picture

 Kaş ve Sakal

Vücuttaki her kıl kökü, istenilen yerden alınıp istenilen yere ekilebilir. Genellikle, saç amacıyla ekim yapılacağı zaman, Özellikle, sakal ve göğüs kılları, kaliteli kıllar olduğu için tercih edilir.Göğüste yeterli kıl yoksa kol,bacak gibi diğer bölge kılları da saç amacıyla kullanılabilir. 

 Jilet izini kapatmak için, ya karşı koldan alınan ya da bacaktan alınan kıllar ekilir.

Yaygın olan “vücut kılları kıvırcık çıkar” inanışı, tamamen yanlıştır.Vücut kıl kökleri de, kişinin saç kıl kökleri gibidir.

picture

Dr. Ufuk Alatekin

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Mezun olduktan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli kurumlarda çalıştı. 2007’den beri uluslararası şirketlerin şirket doktorluğunu yapmakta ve bununla birlikte medikal estetik hekimliği üzerinde çalışmaktadır.Saç ekimi ve medical estetik üzerine Türkiye, Canada ve Avrupa’da eğitim ve sertifikasyon programlarına katılmış olup, Arjantin ve Brezilya üniversitelerinde ders veren hocalardan medikal estetik üzerine uygulamalı eğitim almıştır. Özel ilgi alanları saç ekimi, yüz gençleştirme, mezoterapi ve ozonterapidir.

Bilgilendirme

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

İletişim

 

Merak Edilenler

Facebook

Twitter

    ByR Web Yapım & Yazılım